Догляд за людьми з хворобою Альцгеймера
Більше ста років тому, німецький психіатр Альцгеймер Алоїс описав нейродегенеративне захворювання, назване згодом на його честь.
Зараз хворих на Альцгеймер на планеті більше тридцяти мільйонів, а в середині століття очікується збільшення кількості в 3-4 рази.
Альцгеймер – найпоширеніший тип деменції та найнебезпечніший для людей похилого віку. Втрата короткочасної і довгострокової пам'яті, розумових навичок, порушення мови, нездатність орієнтуватися у просторі й у результаті смерть – ось приблизний перебіг хвороби.
На жаль, лікування Альцгеймера неможливе, на сьогодні лише кілька препаратів сприяють лікуванню когнітивних порушень, тобто розвиток хвороби трохи сповільнюється, проте більше медицина зробити нічого не може.
Діагноз «деменція альцгеймерівського типу» хоч і говорить про невиліковність, але хвороба діагностується не на ранніх стадіях, при цьому після діагностики середня тривалість життя – сім років. Поки що головне завдання медиків та родичів – створення добрих умов, покращення якості життя.
Догляд при хворобі Альцгеймера багатогранний і дуже важливий, проте допомога невиліковним хворим на останніх стадіях - важка ноша для близьких людей як фізично, так і психологічно.
Розпорядок дня повинен бути простий і завжди однаковий, всюди треба розвісити ярлики з описом побутових приладів та домашнього приладдя, у тому числі гігієнічних. Згодом пацієнта доведеться годувати подрібненою їжею, іноді навіть обмежувати фізичні переміщення.